Blog

TOGlic má novou skvělou funkci - domácí úkoly. Aktivity, které běžně využíváte s žáky ve třídě, jsme nyní přizpůsobili mimořádné situaci a můžete je nově využít i pro distanční on-line vzdělávání. Nechte se inspirovat spoustou ukázkových úkolů.

Administrátor Toglic (admin) 10. 4. 2020

Mimořádná doba si žádá mimořádné činy. TOGlic, který je primárně určen pro týmovou výuku ve třídě, se musel přizpůsobit a nyní se rozšířil o velkou novinku – domácí úkoly, které Vám přinášíme zcela ZDARMA.  Vybrané aktivity teď můžete zveřejnit a děti, které znají váš PIN, je mohou doma řešit. Učitel má přehled, kdo už úkol vyřešil a s jakým úspěchem. A děti tohle učení bavííííííí!

Administrátor Toglic (admin) 10. 4. 2020

Uzavření škol přineslo učitelům velkou výzvu – jak zajistit žákům materiály a zadávat úkoly pro domácí vyučování. Přemýšlíte, jak děti nezahltit množstvím výukového textu? Přinášíme vám pár tipů na oživení domácí výuky s využitím aktivit aplikace TOGlic.sk.

Administrátor Toglic (admin) 10. 4. 2020

Přinášíme vám první letošní velkou aktualizaci TOGlicu. A protože jsme si vědomi toho, že žáci si rádi hrají a soutěží mezi sebou, zaměřili jsme se právě na ně a vytvořili jsme zcela novou aktivitu Obrázkové puzzle.

Administrátor Toglic (admin) 21. 4. 2018

V tejto aktualizácii sme sa zamerali na "zákulisie" aplikácie TOGlic - aby všetko fungovalo lepšie, rýchlejšie a bolo jasnejšie. Upravili sme údaje o vašom účte a zobrazovaní výsledkov žiakov v archíve. Ďalej sme rozširovali spoluprácu s Office365 a pripravili sme ďalší doplnok (add-in) - aktivitu Slovné hry PLUS. Sme veľmi radi, že teraz môžete používať všetky doplnky aj v programe OneNote online!

Administrátor Toglic (admin) 11. 9. 2017

Nové zobrazení webu po přihlášení na TOGlic a významné vylepšení aktivity Křížovka. To jsou největší novinky v této aktualizaci.

Administrátor Toglic (admin) 19. 3. 2017

I se základním účtem TOGlicu se dá užít spousta legrace ve třídě. Třeba si zahrát bingo formou soutěže dvou družstev u jedné interaktivní tabule. Jak na to?

Hana Slípková (hana.slipkova) 02. 3. 2017

Novinek v TOGlicu, které přináší verze 1.9.0, si všimnou hlavně děti. Zaměřili jsme se totiž na žákovské rozhraní a trochu ho rozhýbali. Nemějte ale obavy, stále zastáváme názor, že přemíra ozdob a animací žákům neprospívá a odvádí jejich pozornost :-)

Administrátor Toglic (admin) 12. 2. 2017

S radostí vám představujeme nový doplněk v Microsoft PowerPointu - TOGlic | KŘÍŽOVKY pro Office 365. Co to pro vás znamená? Že si nyní své prezentace můžete velmi jednoduše (a zdarma) oživit křížovkou, kterou znáte z TOGlicu. Vytvoříte ji ale, a pak také zobrazíte, přímo v PowerPointu. A to se někdy může hodit :-D

Hana Slípková (hana.slipkova) 05. 12. 2016

Aktivita Slovné Hry PLUS je veľmi zábavná, ale doteraz ju bolo náročné pripraviť. Teraz je koniec počítanie písmeniek! Využite novú pomôcku - GENERÁTOR PÍSMEN. Toto vas bude baviť :-)

Hana Slípková (hana.slipkova) 25. 11. 2016

Scrabble je skvělá hra podporující rozvoj slovní zásoby. Před časem jsme se jí nechali inspirovat a vytvořili jsme aktivitu Slovní hry PLUS tady na TOGlicu - skvělý nástroj pro učitele na získávání zpětné vazby. A teď jsme ho ještě vylepšili - nyní můžete svou připravenou aktivitu sdílet, poslat ji žákům jako domácí úkol nebo ji ve třídě řešit na interaktivní tabuli. Nebo chcete raději tištěný pracovní list? Není nic jednoduššího. A navíc je to zdarma.

Hana Slípková (hana.slipkova) 07. 11. 2016

Kterou aktivitu TOGlicu využít pro procvičení nepravidelných sloves v angličtině? Dostala jsem zajímavý úkol od jednoho z našich uživatelů. Zkusila jsem vymyslet několik úloh, které by mohly zpestřit vaše hodiny angličtiny - ve 4 různých aktivitách TOGlicu. Budu ráda, pokud do komentářů napíšete vaše názory na připravené aktivity, případně uvedete své vlastní nápady! 

Hana Slípková (hana.slipkova) 25. 10. 2016

Dnešní aktualizace potěší zejména ty uživate, kteří TOGlicu fandí, ale zatím nemají ve třídě dostatek hardwarového vybavení, aby mohli žákům aktivity rozesílat. Nově si můžete aktivitu (zatím jen Křížovky) vytisknout, zobrazit přímo na učitelském zařízení nebo ji sdílet v řešitelné podobě na webu, na sociálních sítích případně poslat e-mailem. Tyto funkce jsou dostupné v základním bezplatném účtu, takže je můžete začít využívat okamžitě a zcela zdarma. 

Hana Slípková (hana.slipkova) 30. 9. 2016

So začiatkom nového školského roka sme vydali novú verziu portálu TOGlic.sk. A samozrejme Vám chceme zaželať ...

Hana Slípková (hana.slipkova) 02. 9. 2016

V minulém týdnu proběhla řada setkání se slovenskými učiteli, kteří se zajímají o nové technologie. Všichni zúčastnění měli možnost seznámit se nejen s novými technologickými prvky, dodávaných do škol společností Microsoft, ale setkali se, a někteří i poprvé, s metodikou Toglic.

Hana Slípková (hana.slipkova) 21. 6. 2016

Dve nové malé voľby v aktivite Slová a vety - a tak veľké zmeny a skvelé nové možnosti využitia :-) Vďaka nim môžete recyklovať i niektoré svoje skôr pripravené sady a použiť ich na hodine zase inak. Čo vás teda v nové aktualizácií čaká?

Administrátor Toglic (admin) 30. 5. 2016

Najväčšou novinkou Toglicu verzia 1.7.0 je aktivita Krížovky. A vďaka možnostiam Toglicu to samozrejme nie je krížovka len tak hocijaká. Príprava je jednoduchá, tak skúste zaujímavou aktivitou prekvapiť v triede na Deň detí!

Administrátor Toglic (admin) 30. 5. 2016

Posledná aktualizácia Toglicu v tomto školskom roku vás určite inšpiruje k novým aktivitám vo vyučovaní. Najväčšou novinkou verzie 1.7.0 je aktivita Krížovky, ktorá deti (aj nás) úplne nadchla. Ale veríme, že radosť budete mať aj z ostatných vylepšení a nových funkcií.

Administrátor Toglic (admin) 31. 5. 2016

Aktualizácia TOGLIC 1.6.0 je tak nabitá novinkami, ktoré oceníte pri vyučovaní, že ani neviem, kde začať :-) Slovné bingo s obrázkami miesto odpovedí? Číselné úlohy s desatinnými číslami alebo naopak s číslami väčšími? Veľká násobilka? Posielanie webového obsahu žiakom? Tak to vezmeme postupne.

Administrátor Toglic (admin) 06. 5. 2016

Pre používateľov cloudových technológií Microsoftu sme pripravili možnosť prihlasovať sa pomocou ich Microsoft účtu. Znamená to úsporu času, pretože sa nemusíte na Toglic registrovať, a neskôr využívate jednotné prihlasovacie údaje do oboch služieb. A nemusíte si pamätať ďalší login a heslo - to je úľava pre naše hlavy :-)

Administrátor Toglic (admin) 11. 4. 2016

Využite Váš Office 365 alebo Microsoft účet pre ľahké prihlásenie do TOGLICu. Preskúmajte novú formu generovania PINu pre učiteľov alebo nahliadnite na množstvo drobných zmien a opráv, ktoré sú vo verzii 1.5.0 pre Vás k dispozícií. 

Administrátor Toglic (admin) 11. 4. 2016